Akce!
sleva 50% na všechny výrobky. V košíku podejte kód - 2NDIHMM
Nabídka trvá již pouze Wed, 16 Oct 2019 21:59:59 +0000

Fototapety orientální

Orientalismus - čili všechno, co je spojeno s kulturou východu - lákal již ve starověku.Ve středověku a baroku motivy s odkazem na umění japonské, čínské a arabské byly považovány za brána otevírající cestu k tajemnému ráji. Teprve v romantismu styl čerpající z umění a tradice Asie byl plně rozvinut, a stal se jedním ze základních atributů básníků a malířů, kteří - odvolávajíc se k němu - prezentovali fantastické vize, vytvářeli neobvyklé světy a dodávali žádané rysy svým hrdinům. Dnes již legendární Orientalismus zažívá renesanci. Móda na japonské, čínské nebo navazující na indickou kulturu dodatky vešla do světa designu a skvěle se vyvíjí v interiérech. Není divu, že se Orientální fototapety staly neodmyslitelnou součástí našich návrhů.
Aranžace založené na orientálním stylu jsou obvykle velmi tlumené, velmi promýšlené, konzervativní. Dominující v nich barvy přírody, červená, černá a bílá nebo slunečné, teplé, spjované s Indií barvy. Doplňují je tematické doplňky - sošky, figurky, bambusy a jednoduché, úsporné vázy a květináče. Moderním, prolamujícím monotónnost interiéru doplňkem jsou ovšem orientální fototapety, který na sobě úspěšně přitahují zrak, a ještě více zdůrazňují orientální charakter takto naaranžovaného interiéru. Kromě toho, praktické a velmi dekorativní nástěnné tapety způsobí, že orientální styl není vůbec banální a opakující se, a díky tomu - dostavají velmi osobní atmosféru.
Mezi orientálními fototapetami dominují tapety malované ve vzoru jin a jang, čili s odkazem na starověké čínské metafyzické filozofie.V katalogu nástěnných inspirací výrazné místo zaujímají také slunné, optimistické mandaly a skicy. Orientální fototapety jsou rovněž hrstkou moderních grafik a obrázků. V této kategorii bychom chtěli představit efemérní gejše, tematické přikrývky a nebo záběry zaměřené na orientálních chrámech. Tak rozmanitá nabídka vzorů a motivů zaručuje, že v naší galerii každý fanoušek široce chápaného Orientalismu najde dekoraci která vyhovuje jeho vkusu a potřebám. Díky předloženým stylizacím a projektům, rovněž začínající milovník umění Dálného východu se bude schopen odnalézt mezi navazujícími na historickou kulturu dekoracemi.
Hledat

Výše uvedená fotografie Vám nestačí ?

Představované fotografie představují pouze malou část naší 30-ti milionové nabídky fototapet a obrazů. použij vyhledávání pro přístup do všech zásob demur.cz